> ראשי >> רשתות חברתיות >> הסכם טיקטוק-אורקל אושר, והחברה תוכל לפעול בארה"ב
הסכם טיקטוק אורקל

הסכם טיקטוק-אורקל אושר, והחברה תוכל לפעול בארה"ב

by נעמה טאלר

אחרי מס' שבועות שעברו על חברת טיקטוק מאז שטראפ חתם על צו מיוחד שיכנס לתוקף ב 20 בספטמבר כנגד השימוש באפליקציה הסינית בארצות הברית בעקבות חששות לביטחון לאומי, ורגע לפני שהצו המיוחד נכנס לתוקף והאפליקציה תוסר מהחנות האפליקציות בארצות הברית, אישר טראמפ את ההסכם שגובש על מנת שהחברה תוכל להמשיך את הפעילות שלה בארה"ב.

ממשל טראפ הביע את דאגתו מהאפליקציה הפופולרית טיקטוק, מכיוון שהאפליקציה אוספת נתונים על משתמשים בארה"ב. האפליקציה היא בבעלות חברה סינית ByteDance, ויש חשש שהממשלה הקומוניסטית בסין יאלץ את החברה לחלוק איתה את המידע וכתוצאה מכך היא עלולה להשתמשו בו לרעה כנגד ארצות הברית ומדינות אחרות. החברה הסינית טוענת שאילו טענות חסרות בסיס ואין טעם לחשוש.

בחודשים האחרונים היו מס' נסיונות של חברות לרכוש את טיקטוק לחברות אמריקאיות כדי שפעילות של האפליקציה תוכל להמשך את הפעילות כסדרה. מיקרוסופט הייתה החברה הראשונה שהביעה התעניינות ברכישה ונחשבה למועמדת המובילה, אולם בשבוע שעבר נחשף כי טיקטוק דחתה את ההצעה שהגישה ובכך נסללה הדרך לעסקת אורקל ביחד עם וולמארט.

הסכם טיקטוק – אורקל

עפ"י ההסכם שגובש על מנת להשאיר את הפעילות של האפליקציה, אורקל וענקית הקמעונאות וולמארט יחזיקו ביחד באחזקה של 20%, והחברה הסינית תקים חברה אשר תירשם במדינת טקסס בשם TikTok Global וממשל ארה"ב ממשלת סין יחתמו על ההסכם. ממשלת סין תחתום בתנאי שהחברה הסינית לא תצטרך לוותר על אלגוריתמי בינה מלאכותית שאפליקציית TikTok משתמשת.

בהסכם, החברה הסינית Bytedance תשמור על רוב הנכסים של TikTok ותשלוט באלגוריתם של האפליקציה, ואילו אורקל תקבל גישה מלאה לסקור את קוד המקור והעדכונים של TikTok ותהיה אחראית
לאירוח ואבטחת המידע של המשתמשים בארה"בכדי להבטיח שדרישות הביטחון הלאומי של ארה"ב ימולאו ולא מתבצע איסוף נתונים או ריגול אחרי 100 מיליון המשתמשים האמריקאים באפליקציית שיתוף הווידאו.

בנוסף הוחלט בהסכם, כי יוקם קרן מימון 5 מיליארד דולר למטרות חינוכיות, וטיקטוק מתכוונת גם להרחיב את המטה שלה בארה"ב ולייצר 25 אלף משרות חדשות במדינה ולהקים שותפות מסחרית עם וולמארט.

דובר TikTok אמר בהצהרה כי TikTok מרוצה מההסכם "יפתור את החששות הביטחוניים של הממשל האמריקני ויסדר שאלות סביב עתידו של TikTok בארה"ב ,וכחלק מהצעה זו, אורקל תהפוך לספקית הטכנולוגיה המהימנה שלנו, האחראית לארח את כל נתוני המשתמשים בארה"ב ואבטחת מערכות מחשוב משויכות בכדי להבטיח כי דרישות הביטחון הלאומי של ארה"ב מתקיימות באופן מלא",

מנכ"ל אורקל, ספרא כץ, אמר בהצהרה כי אורקל "תפרוס במהירות, תגדיל ותפעל מערכות TikTok בענן אורקל. אנו בטוחים במאה אחוז ביכולתנו לספק סביבה בטוחה ביותר ל- TikTok ולהבטיח פרטיות נתונים ל TikTok. משתמשים אמריקאים ומשתמשים ברחבי העולם. זה שיפר מאוד את האבטחה והפרטיות המובטחת יאפשרו את המשך הצמיחה המהירה של קהילת המשתמשים של TikTok לטובת כל בעלי העניין. "

העסקה אושרה ע"י טראמפ אך טרם נחתמה על הממשלות, ולכן משרד המסחר האמריקאי דחה בשבוע אחד את ההגבלות שהיו אמורות להיכנס לתוקף היום.

Related Articles