> ראשי >> רשתות חברתיות >> הצפנת גיבויים בוואטסאפ בקרוב
הוספת שכבת הגנה נוספת לווטצאפ

הצפנת גיבויים בוואטסאפ בקרוב

by נעמה טאלר

וואטסאפ מוסיפה אפשרות חדשה הצפנת גיבויים.

באפליקציית וואטסאפ מחפשים כל הזמן דרכים חדשות כיצד לשמור ולהגן של ההודעות הנשלחות בוואטסאפ.

הצפנת גיבויים בווטצאפ
כעת ניתן להצפין גיבויים בווטצאפ


כיום כחלק משמירה על פרטיות, כל ההודעות שנשלחות בוואטסאפ מוצפנות מקצה לקצה כברירת מחדל.


וואטסאפ החליטה לתת למשתמשים אפשרות חדשה של "הצפנת גיבויים", כלומר ניתן יהיה להצפין מקצה לקצה את גיבויי ההודעות שלהם שמאוחסנים בשירותים מבוססי ענן כמו Google Drive ו- iCloud באמצעות סיסמה או מפתח הצפנה, ובכך להוסיף שכבה הגנה נוספת של אבטחה בשימוש שלהם באפליקציית וואטסאפ.


וואטסאפ הסבירה :
"אנשים יכולים כבר לגבות את היסטוריית ההודעות שלהם ב- וואטצאפ באמצעות שירותים מבוססי ענן כמו Google Drive ו- iCloud. ל- וואטסאפ אין גישה לגיבויים אלה, והם מאובטחים על ידי שירותי אחסון מבוססי ענן בודדים. אבל עכשיו, אם אנשים בוחרים לאפשר גיבויים מוצפנים מקצה לקצה (E2EE), לא וואטסאפ או ספק שירותי הגיבוי לא יוכלו לגשת לגיבוי שלהם או למפתח ההצפנה שלהם. "


בתחילת השנה וואטסאפ הודיעה על עדכון בתנאי השימוש שלה , וחייבה את המשתמשים לאשר שהם נותנים לה אישור לשתף את הנתונים שלהם עם חברת האם פייסבוק.


משתמשים רבים התנגדו למהלך מתוך חשש לפגיעה בפרטיות שלהם, וחלקם החליטו לעזוב את וואטסאפ ולעבור לפלטפורמות העברת הודעות אלטרנטיבות כמו אפליקצית סינגל, ולכן וואטסאפ מקווה שהצעד החדש של "הצפנת גיבויים" יספק ביטחון למשתמשים, ובנוסף ידגיש להם שאף אחד לא יכול לגשת להודעות הפרטיות שלהם, אפילו לא וואטסאפ עצמה.

הוספת שכבת הגנה נוספת בווטצאפ


מה זה "הצפנת גיבויים בוואטסאפ" ?

להצפין את גיבויי הודעות לא אומר הרבה למשתמשים הרגילים.
אפשרויות הגיבוי הקיימות כיום מסתמכות על ספקי צד שלישי כמו שרתי גוגל ואפל אשר מחלישות את האבטחה הכוללת של צ'אטים בוואטסאפ כתוצאה מכך ממשלות ורשויות החוק הצליחו לגשת לגיבויי צ'אט מוצפנים שנשלחו בצ'אטים של אנשים חשודים ונשמרו בשרתי Google ו- Apple .


פייסבוק החליטה לסגור את הפרצה הזו ולטפל בהגברת הפרטיות המקוונת ולהעניק שכבת הגנה נוספת מפני ניטור חיצוני.
הצפנת גיבויים של הודעות מונעת גישה לגיבוי ההודעות, כלומר וואטסאפ, ספקי שירותי הגיבוי כמו אפל או גוגל ורשויות החוק לא יוכלו לגשת לגיבוי או למפתח ההצפנה.

פייסבוק כבר הוסיפה הצפנה מקצה לקצה לשיחות קוליות ווידיאו ב- Messenger והיא מתכננת לערוך ניסויים בעתיד כדי להוסיף הצפנה מקצה לקצה גם להודעות המיידיות באינסטגרם.


המהלכים שפייסבוק נוקטת גורמים להתנגדויות רבות, בטענה שהיא מאפשרת לפושעים שמשתמשים בשירותי ההודעות שלה לבצע פעילות בלתי חוקית ורבים גם חושבים כי מדובר במהלך שעלול לסכן את הציבור.

Related Articles