> ראשי >> רשתות חברתיות >> חדרי אודיו בפייסבוק מקבלים תכונות חדשות
מרחב ייעודי לחדרי אודיו בפייסבוק

חדרי אודיו בפייסבוק מקבלים תכונות חדשות

by נעמה טאלר


תכונת חדר אודיו באפליקצית פייסבוק הושקה רק בחודש אפריל האחרון וכעת פייסבוק הודיעה כעת שהיא מרחיבה ומוסיפה תכונות חדשות.

חדר אודיו בפייסבוק
קרדיט – פייסבוק

הטרנד של תכונות חדרי אודיו שהשיקה אפליקצית קלאבהאוס, גרם לכך שאפליקציות רבות החלו להוסיף חדרי אודיו לאפליקציה שלהן.

חדרי אודיו מציגים דרכים והזדמנויות חדשות לאנשים להתחבר אחד לשני, לא רק ע"י כתיבת פוסט, שיתוף תמונה או וידאו אלא גם היכרות המבוססת על קול בלבד.

אילו תכונות חדשות ניתן למצוא בחדרי אודיו ?

זמינות והגבלת חדרי אודיו לאנשי ציבור ברחבי העולם

חדרים אלה בפייסבוק יוצגו בחלק העליון של פיד החדשות של העוקבים, מעל לסטורי והתכונה החדשה תגרום לכך שאנשים רבים יוכלו כעת להתעדכן בשידורי אודיו בפייסבוק.


" מהיום, כל אנשי הציבור ויוצרי הציבור המאומתים יוכלו לארח חדרי אודיו חיים. ראינו שהוא הופך לכלי נהדר לחיבור והמרה קלים בין סוגי קהילות שונות. ”


למה פייסבוק מגבילה את יצירת חדרי שמע ?

פייסבוק החליטה להגביל את הגישה לכלל המשתמשים מכיוון שהיא רואה אילו בעיות קיימות אצל המתחרות שלה, קלאבהוס וטויטר.

במטרה להפוך את כלי השמע של פייסבוק לאפשרות מושכת יותר, וכדי להתמודד עם הבעיות של המתחרות שלה, בנוסף להגבלה פייסבוק תוסיף קטע שמע ייעודי חדש בכרטיסייה בפייסבוק כדי להבליט את המרחבים, הפודקאסטים ועוד.

היא עושה זאת גם כדי שתוכן האודיו שיוצג למשתמשים יגיעו מאנשים מפורסמים שהם עוקבים אחריהם, או קבוצות שאליהן הם חברים וזה יגרום להם להישאר באפליקציה כמה שיותר זמן.

מה קורה בקלאבהוס ?


בכל יום בקלאבהוס, יש עד 700 אלף חדרי אודיו, דבר הגורם לאפליקציה להיות צפופה יותר ויותר, ובנוסף אנשים לא מספיקים למצוא ולהגיע לכל החדרים הטובים ביותר עבורם, דבר שעלול לגרום לעזיבת האפליקציה.

מה קורה בטוויטר ?

גם בטוויטר מתמודדים עם אותה בעיה של עומס בחדרי שמע.

בטוויטר הם מכונים "מרחבים", וכדי לנסות להתמודד עם הבעיה, בטוויטר החלו להוסיף תגי נושאים כאמצעי לשיפור הגילוי ולהדגשת החדרים הטובים ביותר לכל משתמש, בהתבסס על תחומי העניין שלו.

חדרי אודיו בפייסבוק

הוספת מרחב ייעודי חדש בכרטיסיה Watch

כדי לעזור למשתמשים להתחבר לכל אפשרויות האודיו השונות של הפלטפורמה, המרחב היעודי יציג את כל כלי השמע הקיימים באפליקציית פייסבוק, ויכלול גם אפשרויות ההאזנה שלה לפודקאסט שנוספו לאחרונה .

הוספת אירוח שמע בקבוצות פייסבוק

פייסבוק מאפשרת למנהלי קבוצות דרך נוספת שיכולה להגביר את העניין בסביבה מגובשת וספציפית יותר.
חברי הקבוצה יכולים למצוא בתוך הקבוצה את כרטיסיית "חדרי שמע", והם יוכלו להתאים את כל אפשרויות השמע החברתיות שלהם.

תכונת-Soundbites-
תכונת-Soundbites-

הוספת תכונת Soundbites –

פייסבוק ממשיכה לערוך בדיקות אפשרויות כדי לאפשר למשתמשים לשתף קטעי שמע שנערכו כפוסט הזנה, ובאזורים אחרים בעזרת 'Soundbites', .

תכונה זו קיימת כבר באפליקצית המתחרה, אבל פייסבוק מנסה להוסיף אפשרויות נוספות כמו גם מסנני שמע אפשרויות עריכה להוספת אלמנט נוסף לתהליך.


פייסבוק מתכננת להשיק את תכונת Soundbites למשתמשים נוספים בארה"ב במהלך השבועות הקרובים, בנוסף היא בודקת אפשרות להוסיף גם חדרי אודיו חיים באנדרואיד ובאפליקציה דרך המחשב.


Related Articles