> ראשי >> אפליקציות >> קלאבהאוס - כל מה שצריך לדעת על הרשת החברתית
קלאבהאוס - הרשת החברתית החדשה

מהי אפליקציית קלאבהאוס ?

by נעמה טאלר

אפליקציית קלאבהאוס (Clubhouse) הצליחה בזמן קצר מאוד ליצור רעש גדול במדיה החברתית, ולהגיע למעלה מ- 3 מיליון הורדות בחנות של אפל למרות שהכניסה למשתמשים בה היא באמצעות הזמנה בלבד.

הנה כל מה שצריך לדעת על הרשת החברתית החדשה שמשגעת את כולם.

אפליקציית-קלאבהואס-אייפון
אפליקציית-קלאבהואס-אייפון

מהי אפליקציית קלאבהאוס?


היוצרים של אפליקציית קלאבהאוס מתארים אותה כסוג חדש של רשת חברתית המבוססת על קול בלבד.

בשונה מאפליקציות אחרות כמו פייסבוק, וואטסאפ, סיגנל, טלגרם ואחרות שניתן לקיים בהם גם שיחות וידאו ולשלוח תמונות, באפליקציית קלאבהאוס קיימים חדרים שניתן לקיים בהם שיחות קוליות בלבד.


בקלאבהאוס אי אפשר לראות איך האדם נראה, ניתן רק לשמוע את קולו. יצירת קשר בין אנשים המבוסס על מראה לא קיים באפליקציה החדשה, וזה גורם לאנשים לתקשר אחד עם השני בדרך הכי נוחה שיש, לפי הקול שלהם.

הזמנה לקלאבהאוס
הזמנה לקלאבהאוס

איך עובד המועדון?


אפליקציית קלאבהאוס מבוססת על חדרי שיחות וכל חדר יכול להכיל עד 5000 אנשים.

בכל חדר שיחות יש מספר תפקידים –

  • משתמש – המשתמש יכול להירשם ולגשת לחדרים שונים כדי להיות חבר בקהל, יכול לקיים פגישה בחדר פתוח , ואף לערוך דיונים. הוא יכול גם ליצור חדר סגור המאפשר כניסה לאנשים ספציפיים. באמצעות האפליקציה, הוא יכול "להרים יד" אם הוא רוצה לשאול שאלה או אם הוא רוצה שמנחה החדר יזמין אותו לבמה.
  • דובר – מוביל את השיחה בחדר / בבמה
  • מארח– מארגן ומנחה את החדר. הוא צריך לדעת את שם החדר, מספר האנשים שיש על הבמה וכיצד הוא נותן זמן דיבור לכולם. יש מארחים שאוהבים לתת פקודות ונותנים לדוברים לעלות על הבמה לדבר בזה אחר זה ואז יש להם את הסמכות 'לבעוט' אותם כשמסתיימים (או אם צריך לסיים אותם).

חדרי מועדונים רבים זמינים ליותר משעתיים, ולכן מומלץ שמארחים יאפסו את החדר כל 30 דקות בערך, על ידי מתן הסבר על נושא הדיון וסדר הדוברים וכל מידע אחר, כמו נושאים שיש לעקוב אחריהם, כדי שניתן יהיה להרחיב את השיחה מעבר לאנשים המותרים לבמה.

חשוב לזכור כי השיחות בחדרים נעלמות והתיעוד שלהם לא נשמר ברשת.

מי הם משתמשים של באפליקציית קלאבהאוס ?

רבים מהמשתמשים באפליקציית קלאבהאוס הם סלבס .

בתחילת דצמבר 2020 היו בו רק 3,500 חברים ברחבי העולם, עכשיו יש בה למעלה מ -600 אלף, והקהל הזה כולל את אופרה , אשטון קוצ'ר, דרייק וג'ארד לטו.

אלון מאסק, האיש העשיר בעולם, והבעלים של טסלה, שבר את שיא הנכנסים לחדר בכך שהוא נכנס לחדר וכולם החלו להיכנס גם לאותו החדר, סלבס ואנשים מפורסמים נוספים נכנסים לחדרים ומשתתפים בשיחות כדי ליצור קהילות משלהם.

אפליקציית קלאבהאוס לא פונה לסוג מסוים של אנשים שהשתמשו באפליקציה שלה, אלא כל מי שמעוניין להצטרף לפלטפורמת המדיה החברתית מבוססת השמע הזו ויש לו הזמנה יכול להצטרף לאפליקציה.

כיצד אוכל לקבל הזמנה למועדון?


אפליקציית קלאבהאוס דורשת קוד הזמנה כדי שהמשתמש יקבל גישה לתכונות שלה. ניתן לקבל את ההזמנה רק ע"י משתמשים שהוזמנו על ידי מישהו אחר. לכל חבר חדש יש הזמנה אחת, ולאחר זמן הוא מקבל שלוש הזמנות נוספות, כך שאם אתה מוזמן על ידי חבר קיים, בסופו של דבר תוכל לאסוף עד 4 מחבריך להצטרף אליך.

קישור – הזמנה ל-CLUBHOUSE ? מס' דרכים להשיג הזמנה

דיונים במועדון


אפליקציית קלאבהאוס מעודדת את המשתמשים להשתתף בדיונים.

קלאבהאוס מקווה להפוך למדיום שבו אנשים עם רקע וחוויות שונות יכולו להיכנס להשמיע את מחשבותיהם ולשתף את נקודות המבט שלהם.


שלושת הגורמים החשובים שקלאבהאוס רוצה שהקהילות שלה יאמצו הם אמפתיה, דיון והבניית חושים. בתקופות בהן יש הרבה חילוקי דעות בין אנשים, הרשת החברתית החדשה מנסה לאחד את האנשים עי"י דיונים בנושאים והשמעת מגוון רחב של דעות.

הנחת היסוד של האפליקציה היא כזו שאנשים צריכים להיות מסוגלים לדבר בחופשיות, אולי אפילו בחופשיות רבה מדי, על נושאים בעייתיים, ולכן מנחה והדובר של הקבוצה יש אחריות מאוד גדולה.

כיצד ליצור חדר במועדון ?

כל אחד משתמש יכול לפתוח חדר משלו, שם הוא יהיה המארח המקורי, אבל הוא יכול לתת הרשאות מארח לדוברים אחרים על הבמה. כאשר בוחרים נושא לחדר, יש לבחור בין 3 סוגי חדרים :

  • פתוח -החדר יהיה גלוי לכל הגולש באפליקציה.
  • חברתי -זמין לאנשים שאליהם מחוברים ישירות דרך האפליקציה, כמו העוקבים .
  • חדר סגור – בלעדי ככל שיהיה, שבו רק מי שנבחר על ידך יורשה להצטרף.

איך להצטרף לחדר בקלאבהאוס ?

החדרים בדף הבית שלך יהיו פתוחים להצטרפותך.

ברירת מחדל היא השתקה לאורך כל הדיון, אלא אם כן המשתמש מוזמן לבמה. הוא יכול ללחוץ על "הרם יד", כדי לבקש לדבר או להשתיק את עצמו. בדומה לאפליקציית זום, יש להחזיר למצב השתק כדי שלא ישמעו את הרעשים בחדר.

כיצד לעקוב אחר נושאים?

אם יש נושאים ספציפיים (או רחבים למדי) שאתה מעוניין בהם בעיקר, ניתן לעקוב אחר הנושאים האלה כדי קלאבהאוס יציע חדרים עם נושאי שיחה קשורים.

באפליקציה קיימת רשימה אינסופית של נושאים שניתן לעקוב אחרים.

איך לעקוב אחרי אנשים?

כאשר מצטרפים לאפליקציית קלאבהאוס , לאלגוריתם של קלאבהאוס יש 2 תפקידים מרכזיים: הוא יכול לקשר את אנשי הקשר בטלפון, ולתת למשתמש להחליט אחר מי הוא רוצה לעקוב.

בנוסף הוא יכול גם להציע אנשים אחרים בהתבסס על העדפות ועל מה שנבחר עד כה.

המשתמש צריך לבחור את הנושאים המועדפים עליו ולעקוב אחר החשבונות המועדפים עליו באפליקציה. לפי הבחירות של המשתמש, קובע אילו הצעות והמלצות יש להציג למשתמשים. האלגוריתם דואג למשתמש יש תוכן מגוון.

איך להשיג עוקבים בקלאבהאוס ?

הדרכים להשיג עוקבים בקלאבהאוס –

  • לוודא ע"י יצירת נושאים מסקרנים לחדרים, חשוב לדבר על נושאים מעניינים וטרנדיים שפונים לקהל רחב כיוון שאפליקציה זו מבוססת על שמע בלבד.
  • יצירת ביו טוב כמו באינטסטגרם
  • ביקור בחדרים אחרים כדי לקיים אינטראקציה עם קהלים שונים.

זכור – ככל ששומעים אותך יותר כך הסיכויים שמישהו יעקוב אחרייך גבוהים יותר.

האם Clubhouse עולה כסף ?


לא, אינך צריך לרכוש את האפליקציה אלא ניתן להוריד אותם בחינם . בשלב זה היא זמינה רק עבור משתמשי אפל וטרם ידוע לגבי המועד שבו האפליקציה תהיה זמינה עבור משתמשי אנדרואיד.

האם ניתן להרוויח כסף בקלאבהאוס?


הקלאבהאוס אינו מציע שירותים ישירים כדי להרוויח כסף, ואין בו מודל פרסומת שמשלם למשפעני רשת אלא זוהי פלטפורמה שיתופית שתעזור לקדם אותך את המוצר שלך, ע"י כך שמשתמשים יוכלו להגיב אליו.


אבל בקלאבהאוס ישנם חדרים שבהם יוצרים יכולים להציג את הרעיונות שלהם למשקיעים, בנוסף אפשר לעקוב אחר המנחים שמחפשים מישהו שירשום הערות, ולהפנות אנשים לקישורים שבהם יוכלו לגלות אודות השירותים שלך ולהעסיק אותך.

מקווה שעכשיו אתם יודעים כל מה שצריך לדעת על קלאבהאוס.


Related Articles