> ראשי >> אפליקציות >> אפליקצית סיגנל - כל התשובות לכל השאלות החשובות
אפליקציית המסרים סיגנל

אפליקצית סיגנל – כל התשובות לכל השאלות החשובות

by נעמה טאלר

אפליקצית סיגנל הפכה השבוע להיות בראש חנות האפליקציות של אפל וגוגל פליי בעקבות ההודעה על שינוי תנאי השימוש של וואטצאפ, והציוץ בטוויטר של האיש הכי עשיר בעולם, אילון מאסק.

כבר כמה שנים שפייסבוק מנסה ליצור עולם שבו האפליקציות מקושרות אחת השניה, כעת כצעד נוסף במהלך שלה, היא החליטה לחייב את כל משתמשי וואטסאפ לשתף את המידע שלהם עם פייסבוק, אחרת החשבון שלהם יימחק.

המהלך החדש נותן לוואטסאפ לשתף את המידע עם פייסבוק, גם אם יש למשתמש חשבון פייסבוק או אם אין לו.

הנתונים וואטסאפ תשתף עם פייסבוק-

 • פרטי רישום לחשבון
 • נתוני עסקאות ותשלומים
 • מידע על האופן שבו אתה מתקשר עם אחרים.
 • מידע על מכשירים ניידים.
 • כתובת ה- IP

משתמשי וואטצאפ רבים מתנגדים למהלך הזה שייכנס לתוקפו ב – 8 בפברואר השנה, וכבר מחפשים אלטרנטיבות אחרות.

אחת האלטרנטיבות שנחשבת למאובטחת, היא אפליקציה סיגנל המשמשת להעברת הודעות.

מהי אפליקצית סינגל ?

סינגל היא אפליקציה חינמית להעברת הודעות, אין לה עיצוב מושקע כמו וואטצאפ אבל קיימות בה תכונות רבות שקיימות גם בוואטצאפ כמו –

 • העברת הודעות ושיחות קוליות
 • בעל ממשק נוח לשימוש במחשב. ניתן
 • לבצע שיחת וידיאו ושיחה קולית דרך המחשב. (תכונה שעדין לא קיימת בווטצאפ)
 • שיחה אחד על אחד, שיחות קבוצתיות
 • ניתן להקים קבוצה ורק אחר כך לצרף את המשתמשים.
 • שימוש באימוג'י, סטיקרים
 • הגדרת הודעות נעלמות (תכונה שנוספה לוואטצאפ רק במהלך השנה האחרונה).

מי עומד מאחורי האפליקציה ?

מאחורי אפליקצית סיגנל לא עומדת חברת טכנולוגיה גדולה כמו פייסבוק, אלא סינגל מומנת על ידי מענקים ומשקיעים פרטיים שלאחד מהם היה אינטרס אישי עצום לייצר פלטפורמה שמטרתה שמירה על הפרטיות.

אחרי רכישת וואטצאפ ע"י פייסבוק, מייסד וואטצאפ בריאן אקטון החליט לעזוב את וואטצאפ ולתרום 50 מיליון דולר להקמת קרן סינגל במטרה להנגיש תקשורת פרטית לכולם – הקרן מפעילה כיום את סינגל.

האם השימוש בסיגנל מאובטח ופרטי ?

אפליקצית סינגל נחשבת לאפליקציה מאובטחת מאוד המתמקדת בשמירה על פרטיות המשתמשים.

הצפנה מקצה לקצה – סינגל יצרה פרוטוקול הצפנה מקצה לקצה הנחשב לתקן הכי חשוב ומחמיר בעולם פרוטוקולי ההצפנה.

הפרוטוקול מוודא שההודעה שנשלחה יכולה להיקרא רק על ידי הנמען המיועד, ואף אחד אחר – כולל מפתחים, משטרה והממשלה – אינו רשאי לקרוא את הודעות הנשלחות.

אפליקצית סיגנל מקודדת גם את פרטי הפרופיל של המשתמש, היסטוריית שיחות ועוד – דבר שאף אפליקציית הודעות אחרת לא עושה, ובנוסף קיים שימוש גם בהצפנה מיוחדת בסטיקרים.

חברות טכנולוגיה רבות כמו וואטצאפ וסקייפ משתמשות בפרוטוקול ההצפנה שנוצרו ע"י סיגנל אבל הן משתמשות בו רק להודעות לשיחות ולא לשאר המידע כמו באפליקצית סיגנל.

פיקוח – קיימים מפקחים חיצונים אשר מוודאים שלא מתרחש שום דבר לא מוסרי, וכל זאת במטרה לשמור על האפליקציה בטוחה כמה שניתן.

פרסומות – אין שימוש בפרסומות לכן למפרסמים אין תמריץ לעקוב אחר משתמשים , סיגנל רוצה לשמור על אפליקציה נקייה ככל האפשר, והיא לא מאפשרת לספקי צד שלישי להשתמש במידע.

רווח מאפליקציה – סיגנל נחשבת לארגון ללא כוונת רווח ואין לה מודל הכנסות כמו וואטצאפ או פייסבוק. היא לא מנסה להרוויח כסף מאפליקציה על חשבון פרטיות המשתמשים שלה.

בסיגנל יש מידע רב על המשתמשים ששווה למפרסמים הרבה מאוד , ואף היא יכולה למכור את המידע תמורת סכום גבוה כמו פרטי המכשיר, פרטי פרופיל, סטטוס, אחוז הסוללה, היסטוריית השיחות, משך השיחה, אבל היא איננה משתמשת במידע הזה.

מס' טלפון – המידע היחיד שיש ברשותה הוא מס' הטלפון של המשתמש לצורך התחברות ושימוש באפליקציה. כל הנתונים האישיים של המשתמש נשמרים במכשיר שלו ואף אחד – אפילו לא המפתחים – רשאי לגשת לנתונים אלה.

אילו הרשאות יש להעניק לאפליקציה ?

אפליקצית סיגנל לא זקוקה להרבה הרשאות כי להתחיל להשתמש בה.
היא פועלת בהתאם למדיניות קפדנית בכל הנוגע לשמירה על המידע שמספקים לה ועל מנת להשתמש בה יש צורך בהכנסת מספר הטלפון שלך כדי להתחיל.

באיזה מכשירים ניתן להשתמש בה ?

הורדת סיגנל למכשירי אנדרואיד ו אייפון

סיגנל הפכה להיות במקום הראשון ברשימת ההורדות בחנות האפליקציות של אפל וגוגל פליי.
ניתן להשתמש בה גם דרך מחשבים כמו ווינדוס, מק ולינוקס.

תכונה נוספת הקיימת בסיגנל – "תמיכה מחשבים מרובים" כך שניתן להמשיך להשתמש במחשב גם כאשר הנייד מכובה. התוכנה הזו עדיין לא קיימת וואטצאפ אך אמורה להיות זמינה במהלך השנה הקרובה.

כפי שסוקר למעלה סיגנל הוא אפליקציה בעל קוד פתוח, נבדק על ידי מערכת פיקוח, לא מחפשת לעשות כסף ולסחור במידע, והיא שמה את המשתמש שלה בראש סדר העדיפות. סיגנל לא רק מצפינה את ההודעות הנשלחות אלא גם מסווה את הפרטים הכי קטנים כמו פרטי פרופיל, היסטוריית שיחות ועוד.


במידה וחוששים לתת לוואטצאפ את האישור כדי שתוכל לשתף מידע עם פייסבוק, מומלץ להוריד את סיגנל ולהתחיל לנסות אותה. סיגנל לא מעוצבת ויפה כמו וואטצאפ אבל היא מתעדכנת ומתחדשת כל הזמן וכל זה תוך שמירה על הפרטיות המשתמשים שלה.

Related Articles

Leave a Comment